PRZESTRZEŃ / Folio Malgrafia

Portfolio zawierające prace powstałe w pracowni prof. Ryszarda Osadczego (przedmiot Pracownia Działań Multigraficznych). Połączenie malarstwa i grafiki - "malgrafia", a tak na prawdę jeszcze fotografii, gdyż końcowy efekt często był uzyskiwany poprzez fotografowanie i przetwarzanie obrazu*. Ilustracje nawiązują bardzo swobodnie do obserwacji nieba, jednak więcej w nich prób zobrazowania wyobraźni i myśli niżeli samych istniejących galaktyk i planet. 

Część prac była drukowana na folii, część na papierze, po nałożeniu się tworzyły nowe wielo warstwowe obrazy.  Uzupełnieniem była animacja - film.


*Szybki opis "jak to się robi":
Przygotowujemy rzadkie farby - wodną farbę/pigment łączymy z czymś co nie rozpuszcza się w wodzie/unosi się na niej (olej, terpentyna). Taką to substancję wlewamy do kuwety wypełnionej wodą, farba którą przygotowaliśmy unosi się na wodzie - i tutaj dowolność - można wlewać kilka farb, czekać aż smugi się interesująca ułożą, roztrzepywać, dmuchać itp. Następnie dobrej jakości papier szybkim rucham nakładamy na powierzchnię wody z farbą i od razu szybo odwracamy, czekamy aż wyschnie. Można używać folii, tkanin, innych materiałów.

0 komentarzy :

Prześlij komentarz