Warsztaty Twórcze


Projekty Twórcze

 Na ostatnich zajęciach wraz z Sylwią realizowałyśmy własne mini-warsztaty. Trochę informacji dotyczących  zadania poniżej wraz z fotoreportażem z pilnej pracy studentów V roku Grafiki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Temat powiązany z modą na Ugly Doll, czyli lalki-zabawki o nieco innym wyglądzie niż to zazwyczaj widzimy;-) Niesymetryczne, czasem brzydkie, o dziwnych kształtach, kolorach, elementach. Za to bardzo charakterystyczne i odmienne od reszty "idealnych" zabawek oferowanych przez duże koncerny. 
Projekty twórcze:  celem warsztatów jest wykonanie małej zabawki / pacynki podkreślającej cechy jej autora, obrazując w sposób przerysowany wizerunek osoby. Podkreślenie charakterystycznych cech wyglądu lub charakteru.

Czas na wykonanie:  1,5 godziny

Wykonanie zadania: wykreowanie wizerunku za pomocą dostępnych  materiałów: tkanin, nici, akcesoriów do szycia i wycinania, elementów dekoracyjnych takich jak. guziki, brokat,  za pomocą malowania lub rysowania przy użyciu farb i mazaków.

Celem jest kreatywne zobrazowanie  własnych cech podkreślając je. Forma i wygląd stworzonej pacynki jest dowolny, ważna jest własna inwencja twórcza oraz jasny przekaz przy pomocy charakterystycznych elementów.  Gotowej pacynce można nadać imię.

Projekty opracowały:
Katarzyna Ledwoń, Sylwia Mitreva
Grafika II rok II stopnia 2012/2013
0 komentarzy :

Prześlij komentarz