Warsztaty fotograficzne Częstochowa


W tym tygodniu, 29 maja, miałam okazję współtworzyć warsztaty fotograficzne. Były one skierowane dla uczniów jednego z częstochowskiego gimnazjów. Obyło się to ramach zajęć na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, na Wydziale Sztuki, Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie .  Warsztaty odbywały się w trzech pracowaniach kierowanych przez pięciu prowadzących. 

W pierwszej z nich, ciemni fotograficznej, zorganizowano zajęcia z luksografii (prowadziły: Natalia Opala, Magda Wojtyniak), w drugiej osoby przygotowywały kolaże z fotografii, jako manualną alternatywę programu graficznego (prowadziła: Aleksandra Szczygieł), ostatnia z pracowni obejmowała studio fotograficzne, obejmująca wykonywanie zdjęć portretowych, rodzaje oświetlenia oraz techniki fotograficzne (Katarzyna Ledwoń, Kamil Pawlik).
Trzy godziny pracy z osobami zaowocowały mini-ekspozycją wykonanych prac przygotowaną w czasie przerwy. Wszyscy byli bardzo zaangażowani, dziękujemy za wspólne działania


6 komentarzy :

 1. Ciekawie, też chciałabym wziąć udział w takich warsztatach.
  Zapraszam na mojego nowego bloga, który również jest poświęcony fotografii http://dabrowskabasia.blogspot.com/
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te warsztaty były akurat realizowane z wąską grupą osób w związku z przedmiotem na studiach. Zapewne w przyszłości uda się zrealizować coś otwartego dla każdego.

   Usuń
 2. cudowny blog! napewno bede czesto zaglądać, sama prowadze blog foto i uwielbiam miec nowe blogi do obserwowania!

  www.agabierko.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny blog! Sam interesuję się fotografią i z tego typu blogów czerpię swoją inspiracje.

  OdpowiedzUsuń