MDP OSP Chwostek

 
W ubiegłym tygodniu miałam okazję obserwować ćwiczenia młodych członków MDP (Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej) w miejscowości Chwostek.

MDP : Komórka organizacyjna jednostki Ochotniczej straży pożarnej, która jest powoływana na podstawie Statutu OSP przez zarząd organizacji, który w tej sprawie podejmuje stosowną uchwałę. MDP powołuje się w celu szerszego zainteresowania młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowania jej do bezinteresownej służby w szeregach OSP. Jej członkami mogą być dziewczęta i chłopcy w wieku do 18 lat

.Podstawowe zadania MDP to m.in.: udział w zapobieganiu pożarom poprzez oddziaływanie na środowisko w celu przestrzegania przepisów przeciwpożarowych; podnoszenie wiedzy i umiejętności swoich członków w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej; organizowanie działalności kulturalno-oświatowej w środowisku z uwzględnieniem problematyki ochrony przeciwpożarowej; rozwijanie sprawności fizycznej członków poprzez uprawianie różnych dyscyplin sportowych i turystyki; podejmowanie i realizacja zadań pożytecznych dla ochrony przeciwpożarowej i drużyny oraz macierzystej OSP7 komentarzy :

 1. mega foty! muszę pokazać chłopakowi, bo jest już strażakiem od kilkunastu lat i na pewno mu się spodobają :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Profesjonalne zdjęcia. Czuć jakby się było z nimi w akcji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa sesja, rzadko widuje się sesje strażackie. Plus za oryginalność :) Widzę, że koleżanka całkiem "z okolic" (mieszkam 60 km od Częstochowy :))

  OdpowiedzUsuń
 4. świetnie, kocham straż pożarną

  http://iamemiliaphoto.tumblr.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne zdjęcia, kiedyś robiłem sesję ślubną w podobnych klimatach :) Wtedy to Pan młody ratował Panią młodą przez balkon. Dzięki za tą krótką relacją, bo dzięki Tobie przypomniałem sobie o tamtych ujęciach. Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo przyjemne zdjęcia, mimo że praca jest czasami bardzo ryzykowna i ciężka.

  OdpowiedzUsuń
 7. kocham straż pożarna , to bardzo fajna sprawa. Sama jest w osp

  http://skucinskaemilia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń