Lewitacja - Krok po kroku


Kolejna sesja fotograficzna w której miałam okazję stworzyć zdjęcie tzw, "lewitacyjne". Tym razem również latały przedmioty...
Na fotografii jest Agnieszka Praska, Stylistka Rzęs w jednym z częstochowskich salonów kosmetycznych. Wokół portretowanej postaci są jej narzędzia pracy. Zdjęcie jest dość naturalne (jak na samą technikę).  Najpierw dwa zdjęcia z przygotowań do zdjęć, makijaż i fryzura.  Potem oswajanie latających pęset, umieszczonych na cienkich żyłkach (Które, niestety okazało się w trakcie aż za bardzo odbijają światło i wymagają usuwania)

 
featured Krok po kroku
Kolejna sesja fotograficzna w której miałam okazję stworzyć zdjęcie tzw, "lewitacyjne". Tym razem również latały przedmioty...
Na fotografii jest Agnieszka Praska, Stylistka Rzęs w jednym z częstochowskich salonów kosmetycznych. Wokół portretowanej postaci są jej narzędzia pracy. Zdjęcie jest dość naturalne (jak na samą technikę).  Najpierw dwa zdjęcia z przygotowań do zdjęć, makijaż i fryzura.
 Potem oswajanie latających pęset, umieszczonych na cienkich żyłkach (Które, niestety okazało się w trakcie aż za bardzo odbijają światło i wymagają usuwania)
 Pęsety kolejno umieszczaliśmy w różnych częściach kadru tak aby został on wypełniony. Ustaliliśmy że kadr będzie centralny, a rekwizyty wędą dokładane bo bokach w różnym oddaleniu od osoby pozującej.

 Zrobiliśmy ok. 60 ujęć z czego kilka początkowych stanowiły portrety użyte jako główny portret modelki, natomiast pozostałe zawierały rzeczy oraz modelkę w tle, w podobnej pozie jak na glównej fotografii - do której potem były dokładne dodatkowe elementy. 

Przy okazji sesji "lewitacyjnej" zrobiliśmy kilka portretów z mniej niewyjaśnionymi latającymi przedmiotami. Bardzo naturalne zdjęcia pokazujące Agnieszkę. 


 Jeszcze raz efekt końcowy:


1 komentarzy :